5. Hnědá vdova
Dle názvu je vám patrně jasné, že se jedná o pavouka příbuzného vdově černé. Liší se prakticky jen svou barvou, jelikož i ony mají na břiše znak přesýpacích hodin. Většinou se ale vyskytují v tropických oblastech, nejčastěji v Kalifornii. Zdržují se na místech, kde není moc velký pohyb, či v oblastech kde je hodně křovin a dřeva. Jejich jed je ale jedovatější než jed černé vdovy, naštěstí jej ale vstřikují méně. Je také mnohem plašší a méně agresivnější než černá vdova, takže se jejího kousnutí nedočkáte tak často. Nicméně když už k němu dojde, opravdu bolí, ale neexistuje záznam o úmrtí po kousanci od hnědé vdovy.
6. Snovačka domácí
Tomuto pavoukovi se občas také přezdívá falešná černá vdova, a do Evropy se dostal v 70. letech 19. století v zásilce ovoce do Anglie. Kvůli klimatickým změnám se ale dostávají i do ostatních částí Evropy, i když jsou označováni za nejjedovatější pavouky Anglie. Příznaky kousnutí jsou často zcela odlišné. Kousnuté místo však může otéct až do velikosti tenisového míčku.
V souvislosti se snovačkou domácí došlo pouze k jednomu úmrtí, a to v roce 2014. I toto úmrtí je ale nejednoznačné, jelikož se odborníci shodují na tom, že v jedu tohoto pavouka není nic, co by mohlo člověka zabít.
7. Snovačka Hasseltova
Tento druh pavouka je příbuzný snovačce domácí, jenom s tím rozdílem, že tento se vyskytuje pouze v Austrálii. Jeho poznávacím znamením je červený pruh na zádech.
Červená barva je u samic mnohem tmavší než u samců. Jsou středně velcí, jejich tělo je velké asi jako větší kulička hrachu. Kousnutí tímto pavoukem naštěstí není příliš vážné, ale nepříjemné je. Člověk obvykle pociťuje pocení, nevolnost, svalovou slabost a zvracení. Ovšem ve většině případů není ani potřeba protijed.