TOP 10: Podivuhodné zvířecí farmy z celého světa

V Čechách jsou běžně k vidění farmy, které jsou zaměřeny na hospodářská zvířata, jako jsou krávy, kozy, koně apod. V dnešním článku se však seznámíme se světovými farmami takovými, které u nás skutečně nenajdete.

 

10 Xiongsen – tygří farma, Čína

V Číně je možné opravdu vše. Tygři, jejich části, kosti a krev jsou zde totiž velice populární. A to je důvod, proč zrovna v této zemi můžeme najít více než tucet registrovaných tygřích farem, kde jsou tato vzácná a vymírající zvířata držena v opravdu špatných podmínkách. Ochránci přírody jsou proti takovýmto farmám a považují je za jakousi alternativu pytláctví.

 

9 Farma salang mořských, Čína

O Číně je známo, že zde lidé pojídají prapodivné věci. Ale koho by napadlo, že zde projevují velký zájem o hnízda salang ostrovních? Salanga je pták, který měří kolem 12 centimetrů a žije ve velkých koloniích, které můžeme najít například v jeskyních. Svá hnízda staví pomocí lepkavé látky, která se označuje jako vydávená mořská řasa neboli výměšek slinných žláz. Po uschnutí ztuhne a drží velice pevně. V Číně je o tyto hnízda obrovský zájem a ceny se zde pohybují opravdu vysoko, a to možná právě proto, že sběr těchto hnízd na vysokých a strmých skálách je velice nebezpečný. Pro jejich jednodušší získání se lidé snaží nalákat salangy do opuštěných domů, aby tam stavily svá hnízda. Zajímá vás, jaká pochoutka se z těchto hnízd vaří? Je to polévka. Myslím, že člověk, který tuto polévku snědl jako první musel mít obrovský hlad. Polévka má vysokou výživnou hodnotu a je lehce stravitelná. Proto je oblíbená hlavně u starších lidí. Hnízdo je ovšem prakticky bez chuti, ale má schoponost velice jednoduše pohlcovat různé koření a ingredience. Předtím, než se přidá do jakéhokoliv pokrmu musí být řádně namočeno do vody a očištěno. Největší farma, kde jsou tato hnízda k dostání, se nachází v Malajsii v George Townu.

 

8 Plazí farma, USA

Nejste si jisti, zda si pořídit domů do svého akvárka želvu, ještěrku nebo hada? Na plazí farmě v Marylandu vám určitě pomohou s rozhodováním. Zkušený a vyškolený personál vám poskytne veškeré informace týkající se jakéhokoliv plazovitého druhu, o který projevíte zájem. Mezi nejvyhledávanější plazy, které zde můžete zahlédnout, rozhodně patří hroznýš královský. Majitelé farmy cestují po celém světě, aby mohli předvést svá výjimečná hadí plemena.

 

7 Armstrongova cvrččí farma, USA

V této americké farmě rozhodně nenarazíme na chov hospodářských zvířat. Její specializací jsou cvrčci, kteří jsou ponejvíce kupováni jako návnada pro ryby. Nalezneme zde různé druhy rybího krmiva, od červů až po různý hmyz, ale nejvíce je známá díky chovu hnědých cvrčků. Ti jsou totiž rybáři více žádanější, než běžní cvrčci. Na tento druh se ryby chytají lépe, než na ostatní druhy. Jsou neagresivní a lépe stravitelné. Tuto podivuhodnou farmu můžete sami navštívit anebo si objednat svoji dávku cvrčků z internetových stránek.

 

6 Farma pijavic, Wales

Pokud patříte mezi ty, co si myslí, že poptávka po pijavicích zmizela s příchodem moderní medicíny, tak se pletete. Nesouhlasili by s vámi totiž majitelé farmy na chov pijavic ve Walesu. Tato farma poskytuje kolem 60 000 pijavic ročně do nemocnic po celé Evropě. Nenechte se ovšem zmást slovem farma. Tato farma obsahuje vysoce sterilní lékařské laboratoře a používá pokročilé technologie. Některé z pijavic nejsou určené jen pro léčení lidí, ale hrají také velkou roli ve veterinární oblasti.

 

5 Žirafí farma, Florida

Toužili jste někdy být v těsné blízkosti žiraf, hladit si je nebo dokonce krmit? Pokud ano, tak tato floridská žirafí farma vám tento sen splní. Žirafy zde žijí v přírodních rezervacích, které svými podmínkami připomínají africké prostředí. Tato farma se specializuje na exotické druhy, takže zde kromě žiraf můžeme zahlédnout i zebry, antilopy, nosorožce atd. Farma otevírá své brány turistům a nabízí jim bohatý program. Informace o těchto exotických zvířatech můžete načerpat při jízdě ve speciálních vozidlech s odborným výkladem.

 

4 Hadí farma, Austrálie

Austrálie je místo, kde můžeme nalézt farmy, které se zaměřují na chov hadů. Právě v této zemi vznikly první a největší farmy tohoto druhu. Můžeme zde vidět široký sortiment hadů, který zahrnuje i vzácné krajty, které se řadí mezi nejnebezpečnější žijící plazy. A právě krajty jsou chloubou této farmy. Chovají zde rovnou 15 druhů krajt. A pokud se vám opravdu nějaká zalíbí, můžete si ji zde rovnou koupit. Ať už dospělou krajtu nebo její mládě.

 

3 Sloní farma, odkud pochází nejdražší černá káva Ivory, Thajsko

Určitě jste již slyšeli o cibetkové kávě, která až do roku 2012 byla považována za nejdražší kávu na světě. Tu právě v roce 2012 vystřídala káva, která je „vyráběna“ zažívacím traktem slonů indických. A jak tento proces funguje? Na této sloní farmě najdete zhruba 30 slonů indických. Každý zde denně zkonzumuje 32 kilogramů kávových bobulí thajské arabiky, aby posléze „vyrobili“ zhruba 1 kilogram kávových zrn, která jsou pak určena k dalšímu zpracování. Takto speciálně vytvořenou kávu, k jejíž výrobě je potřeba slon, můžete získat jen na 4 místech světa. Oficiální jméno této kávy je Black Ivory Coffee a je o dost jemnější, než káva cibetková. Důvodem toho je, že sloni jsou pouze vegetariáni, zatímco cibetka neodmítne masitou stravu. Cena za zhruba půl kila této kávy se vyšplhá až na 500 dolarů. Je zajímavé, že k výrobě nejdražší kávy je zapotřebí sloního trusu.

 

2 Hartley – dobrodružná krokodýlí farma, Queensland

Máte rádi krokodýly a chtěli byste v jejich společnosti strávit celé odpoledne? V Queenslandu to není žádný problém. Stačí jen navštívit Hartley – krokodýlí farmu. Lidé, kteří dorazí na tuto farmu, si určitě odnesou mnoho zážitků. Tato farma totiž poskytuje prohlídky pro širokou veřejnost. Dostanete se do prostředí deštných pralesů, kde můžete zahlédnout řadu volně žijících živočichů, včetně plazů, hmyzu, tropických ptáků apod.

 

1 Farma na pavouko-kozy, Utah

S tímto bizarním nápadem přišla státní univerzita v Utahu pod vedením profesora Randa Lewise. Tato univerzita se zabývá chovem zvířat a genetikou. Kozy, které zde potkáme, vypadají stejně jako většina ostatních koz a ani by nás nenapadlo, že mohou být klíčem k revoluci. A v čem spočívá tento klíč? Lewisovi kozy jsou transgenní, což znamená, že mají dva klíčové geny. Do jejich genetického kódu jsou vloženy geny, které umožňují pavoukům produkovat pavoučí hedvábí. Výsledkem jsou kozy produkující mléko, které obsahuje právě pavoučí hedvábí. Vědci jsou si vědomi, že právě pavoučí hedvábí je ideálním materiálem. Je silnější než ocel a dá se natahovat jako nylon. Chov pavouků je ovšem nemožný – mají totiž tendenci se pojídat navzájem mezi sebou. Vědci tak získávají nepitné kozí mléko, ze kterého pak extrahují hedvábné složky. Ty se používají k výrobě vysoce odolných výrobků, jako jsou neprůstřelné vesty, chirurgické šicí materiály, padáky apod. V současné době má farma asi 36 těchto speciálních koz.

 

Zdroj: Oddee.com

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share