Podobnou desítku už jsme tady měli (TOP 10 Nejpodivuhodnější případy zmizení lidí), nyní jsme se však zaměřili pouze na taková zmizení, které se odehrály během pracovní doby. Zdánlivě rutinní událost – jdete do práce, odpracujete si svoje, přijdete z práce domů. Lidé zmínění v tomto článku se však už nikdy k poslednímu bodu nedostali.
10 Lynn Burdicková
V roce 1982 byla zaměstnána 18 letá Lynn Burdicková jako úřednice v Barefoot Peddler General Store v malém horském městečku na Floridě, v americkém státě Massachusetts. Dne 17. dubna pracovala do večera a v práci tak zůstala sama. Kolem půl 9 večer ji volali rodiče, jestli nepotřebuje odvoz domů. Nikdo však telefon nezvedal.
Její bratr se tak vydal do podniku, zkontrolovat, zda je v pořádku. Po Lynn však nebyla ani stopa a ani následné rozsáhlé policejní pátrání nic neobjevilo, teda až na jednu věc. Zjistilo se, že chybí peníze v pokladně, konkrétně 187 dolarů. Spekuluje se však, že její zmizení souvisí s incidentem, ke kterému ten večer došlo.
V ten samý večer se totiž pokusil neznámý muž unést (neúspěšně) mladou ženu z nedalekého kampusu vysoké školy Williams. Studentce se podařilo utéct a útočník zmizel. Krátce poté, tmavý sedan, který odpovídal popisu vozidla podezřelého, byl zahlídnut ve směru k Barefoot Peddler General Store, který je od zmíněného kampusu vzdálen pouhých 15 kilometrů. Existuje tedy možnost, že ten samý útočník přijel k podniku a Lynn unesl.
Jedním z možných podezřelých byl muž jménem Leonard Paradiso. Tento muž byl odsouzen za zabití mladé ženy v roce 1984 a věří se, že byl zapleten i v dalších, dosud nevyřešených, vraždách. Existuje tu možnost, že právě tento muž byl na místě činu v době únosu. Nikdo to však nebylo potvrzeno a v roce 2008 umřel ve vězení na rakovinu.
9 Brian Carrick
Večer, dne 20. prosince 2002, šel 17 letý Brian Carrick na svou obvyklou směnu do supermarketu Val’s Foods v Johnsburgu, v americkém státě Illinois. Když další den nepřišel z práce domů, jeho rodiče ho okamžitě nahlásili jako nezvěstného. Vyšetřování nenarazilo na nikoho, kdo by viděl Briana z práce odcházet.
Ráno, po Brianově zmizení, si však všiml jeden zaměstnanec kaluže krve v místnosti s mrazáky. Správce si myslel, že to je krev z nějakého syrového masa a nechal kaluž uklidit. Nicméně, ve zbylých částech obchodu se našly další kapky krve, které byly odeslány k DNA testům. Potvrdilo se, že patří právě Brianovi.
Až za několik let se vynořila zpráva, že za zmizení Briana byl zodpovědný dozorce Mario Casciaro. Když zavřeli za drogové obchody Mariova spolupracovníka Shana Lamba, Shane udal i Maria, a to nejen za drogy. Podle Shana, Brian pro Maria prodával marihuanu a dlužil mu nějaké peníze. Když pak přišlo na konfrontaci ohledně peněz, Mario přizval na pomoc Shana. Věci se však vymkly z rukou a Briana v mrazící místnosti nechtěně zabili a poté se zbavili jeho těla.
V roce 2010 byl Mario Casciaro obviněn z vraždy prvního stupně, poté, co proti němu Shane Lamb vypovídal za vidinou snížení trestu.
První pokus o usvědčení Maria však skončil nezdarem, avšak v roce 2013 byl již shledán vinným a dostal 26 let vězení. Mario dodnes popírá účast na případu a tělo Briana Carricka nebylo nikdy nalezeno.
8 Lisa Geisová
Když 27. února roku 1989 dorazili zaměstnanci firmy Norcross do práce, zjistili, že je budova zatopená.
Požár vznikl v blízkosti pracovní stanice, která patřila 26 leté zaměstnankyni jménem Lisa Geisová. Ta den předtím pracovala sama. Požár se rozšířil až do sprchového systému, což způsobilo onu potopu. Všechno tohle se však stalo až sekundárním problémem, když se zjistilo, že Lisa Geisová zmizela a na jejím pracovním stole je kaluž krve.
Brzy se našlo Lisyno auta a její kabelka. V lese, blízko auta, se pak našla velká dveřní zarážka pokrytá krví a všichni se obávali nejhoršího.
Hlavním podezřelým byl bývalý zaměstnanec, který dostal padák ne dlouhou před zmizením Lisy. Spekuluje se, že právě tento zaměstnanec se mohl vloupat do budovy za účelem pomsty ve formě vandalizmu a byl překvapen přítomností Lisy. V té době podezřelý bydlel na velkém pozemku, kde se nacházelo několik studen. O několik let později vypověděla jeho ex-manželka, že se jednou zmínil o tom, že tyto studny by mohly být dobrý místem, kam ukrýt tělo.
I když se tyto studny prohledaly, tělo Lisy se nikdy nenašlo a dodnes neexistuje přímý důkaz, který by spojoval zmíněného podezřelého se zmizením Lisy Geisové.
7 Kim Leggettová
Kim Leggettová byla 21 letá sekretářka z Ross Cotton Gin v Mercedes, v americkém státě Texas. Ve 4:30, dne 9. října 1984, viděl zákazník Kim, jak se na parkovišti baví s dvěma muži. Zhruba o 15 minut později, přijmul Kimin nevlastní otec anonymní telefonní hovor, ve kterém mu bylo oznámeno, že Kim byla unesena za účelem výkupného.
Zpočátku si myslel, že šlo jen o špatný vtípek. To se změnilo, když se dozvěděl, že jeho nevlastní dcera Kim není tam, kde by zrovna měla být, v práci. I přes to, že její auto bylo stále na parkovišti, po Kim nebyla ani stopa.
Později obdržela rodina Leggetových dopis, ve kterém bylo požadováno 250 000 dolarů za její vydání. Rodina se shodla, že dopis byl psaný její písmem.
Kimin nevlastní otec byl pilot a říká se, že inciativa pro tento únos vznikla, když odmítl pašovat kontraband do Mexika.
Podezření však vzbuzoval i její manžel, který se údajně zmínil o zmizení své manželky svým kamarádům ještě před tím, než o tom vůbec mohl vědět.
Nicméně, dva muži, kteří s Kim na parkovišti mluvili, nebyli nikdy identifikování a po počátečním požadavku o výkupném nedošlo k žádnému dalšímu kontaktu s rodinou.
6 Suzy Lamplughová
Jedním z nejvíce diskutovaných zmizení v historii Londýna je zmizení 25 leté realitní makléřky Suzy Lamplughové. Suzy byla naposled spatřena 28. července 1986 ve své kanceláři ve Sturgis Estate Agents. Poté však odjela do Fulhamu předvést dům potenciálnímu klientovi. Podle jejích poznámek se klient jmenoval pan Kipper a jejich schůzka byla naplánována na 12:45.
Suzy se z této schůzky nikdy nevrátila a její auto bylo nalezeno asi 1,5 kilometru od domu ve Fulhamu. Očitý svědek viděl Suzy, jak se hádá s neznámým mužem a poté nastupuje do jiného vozidla. Vyšetřování nikdy nic neodhalilo a Suzy tak byla prohlášena roku 1994 za mrtvou.
Mluví se o tom, že by záhadný pan Kipper mohl být sériový násilník John Cannan, který byl z vězení propuštěn na svobodu jen 3 dny před onou osudnou schůzkou. Důvod k tomu je ten, že podle svědectví se záhadný muž velmi podobal právě Johnovi. O 2 roky později byl John obviněn z vraždy další ženy a dostal doživotí. Jedna z jeho bývalých přítelkyň dokonce vypověděla, že se chlubil, že Suzy znásilní a zabije.
I když měla policie mnoho stop, které k Johnovi vedly, neměli žádný prokazatelný důkaz, aby ho mohli ze zmizení Suzy obvinit. Veřejně však prohlásili, že věří, že za tímto případem stojí právě John Cannan. Ten však jakoukoliv souvislost se Suzy Lamplughovou dodnes popírá.
5 Curtis Pishon
10 let pracoval Curtis Pishon jako policejní důstojník v Concordu, v americkém státě New Hampshire. Jeho působení u policejního sboru však skončilo, když u něj byla zjištěna roztroušená skleróza. V době, kdy Curtis měl již po čtyřicítce, vzal práci jako ochranka ve Venture Corporation (výrobní závod v Seabrooku).
5. července roku 2000 přišel Curtis do práce na noční směnu. Přesně v 1:42 volal hasičům, že jeho auto začalo, z nevysvětlitelného důvodu, hořet. Nikdo nikdy nezjistil příčinu požáru, ale hasiči si všimli, že byl Curtis okolo celé této situace podezřele klidný. Po tom, co byl požár uhašen, pokračoval Curtis normálně ve své práci. Okolo 3:45 si však jeho kolega všiml, že je pryč. Curtis záhadně zmizel, beze stopy.
Vzhledem k jeho častým depresím se spekuluje o sebevraždě, které by pravděpodobně napomohl i požár jeho vozu. Na druhou stranu, kdyby šel sebevraždu opravdu spáchat, tak by pravděpodobně nedošel moc daleko a jeho tělo by se někde v okolí našlo. Našly se také poškozené dveře a dva prodejní automaty, což vyzdvihuje možnost, že se Curtis mohl setkat s nějakou nečistou hrou.
O několik let později byl, za nesouvisející zločin, zatčen Curtisův bývalý kolega, Robert April. Brzy po jeho zatčení na povrch vyplynuly zprávy, že Robert řekl několika lidem, že Curtise zabil. Obvinění však byla stažena a žádný důkaz, který by ho přímo pojil s Curtisovým zmizením, se také nepodařilo najít.
4 Deborah Poeová
Noční směna v samoobsluze je práce, která sebou nese určitá rizika. 26 letá Deborah Poeová však nutně potřebovala peníze, a proto přijala ke své stále práci i noční směnu v Circle K store v Orlandu.
4. února 1990 měla Deborah jako obvykle noční směnu. Tu noc byla naposled spatřena okolo 3 hodiny ranní a o zhruba hodinu později ohlásil policii zákazník, že přišel do obchodu, který je úplně opuštěn a po obsluze ani stopa. Auto Deborah bylo stále na parkovišti a dokonce v něm byla i její kabelka. Nezdálo se však, že by bylo něco ukradeno a známky po boji se také nepotvrdily. Policejní pes vystopoval Deborahinu stopu až za obchod, kde však končila. Což pravděpodobně znamená, že právě tam nastoupila do nějakého cizího vozidla.
Tento případ nabral bizarní obrat, když další zákazník přišel s tím, že když přišel do obchodu, mezi 3 a 4 hodinou ranní, za pultem nestála Poe, ale mladý muž, který měl na sobě tričko s metalovou skupinou Megadeth. Zákazník se zeptal na cigarety, a i když muž za pultem vypadal poněkud dezorientovaně, cigarety mu prodal. Tento záhadný muž nebyl nikdy identifikován a policii neví, zda měl co dočinění se zmizením Debroah Poeové.
Debroah Poeová zůstává dodnes nezvěstnou. Není však jedinou mladou dívkou, která zmizela při noční směně v samoobsluze.
3 Kelly Wilsonová
V roce 1992 byla, tehdy 17 letá, Kelly Wilsonová zaměstnána ve videopůjčovně Northest Texas Video v malém městečku Gilmer, v americkém státě Texas. Večer, 5. ledna, pracovala jako obvykle a údajně během směny odešla, aby si na bankovní účet vložila peníze. Neví se, jestli Kelly nakonec vklad uskutečnila, ale nikdo ji od té doby již neviděl.
Její vůz byl později nalezen na parkovišti s propíchlou pneumatikou a vevnitř se našla její kabelka.
Po dobu dvou let se nevyskytla žádná stopa, které by mohl vést k nalezení Kelly. Pak se ale objevily docela děsivé výpovědi. Město věří, že byla unesená satanským kultem, který ji sexuálně napadl, zavraždil a její tělo použil při jednom ze svých rituálů.
V lednu roku 1994 bylo obviněno osm podezřelých osob pro jejich údajnou účast na vraždě Kelly. Sedm z těchto lidí patřilo k místní rodině Kerrsových a osmý podezřelý byl policejní důstojník James Brown, který zmizení Kelly vyšetřoval. Tito podezřelí byli také obvinění ze sexuálního zneužívání svých dětí, které tísňové lince sdělily, že byly svědky vraždy Kelly Wilsonové.
Brzy však vyšlo najevo, že tyto děti byli ve svém svědectví ovlivněny a neexistuje tak žádný důkaz, který by podpořil všechna tato tvrzení. Obvinění proti Jamesovi a členům rodiny Kerrsových byly staženy a nepotvrdily se ani pověsti o satanském kultu. Dodnes se tak neví, zda někdo z těchto lidí hrál nějakou roli ve zmizení Kelly Wilsonové nebo zda za tím stál úplně někdo jiný.
2 Trevaline Evansová
V roce 1990 vlastnila 52 letá Trevaline Evansové obchod s názvem Attic Antiques v malém městečku Llangollen na severu Walesu. Dne 16. června téhož roku Traveline záhadně z obchodu zmizela. Její auto bylo stále zaparkované poblíž a v poznámce na jejím stole stálo, že se vrátí za dvě minuty.
Přesně v 12:40 si Trevaline koupila jablko a banán v blízkém obchodě a měla namířeno zpátky do svého. Slupka od banánu, která se našla v koši na jejím pracovišti, naznačovala, že Trevaline zpátky do obchodu došla. Co se stalo pak, je záhadou.
Ve zbytku dne ji údajně někteří lidé viděli v různých částech městečka (jeden z nich ji dokonce viděl v blízkosti jejího domu).
Pokud se opravdu Trevaline vrátila do obchodu a pak opět odešla, vystává otázka, proč by si nevzala žádné své osobní věci a nechala svou dvou minutovou poznámku stále položenou na stole.
V obchodě byl, v době zmizení, spatřen neznámý muž. Později se však ukázalo, že tato stopa také nikam nevede.
Během dalších let byla Trevaline údajně spatřena v Londýně, Francii a Austrálii. Žádné z těchto spatření ale nebylo s jistotou potvrzeno.
Zmizení Trevaline Evansové tak dodnes zůstává jedním z nejzáhadnějších zmizení v historii Velké Británie.
1 Paul Armstrong a Steven Lombard
V roce 1993 se kalifornská společnost RTS Towing stala dějištěm opravdu bizarního případu, kdy beze stopy zmizeli dva její zaměstnanci. 33 letý Steven Lombard a 28 letý Paul Armstrong. Oba pracovali jako řidiči kamionu. Zvláštní na tomto zmizení je, že se tito dva muži ani neznali, nic je (kromě zaměstnání ve stejné firmě) nespojovalo a pravděpodobně ani v době zmizení nebyli na stejném místě. Přesto však jednoho dne v prosinci oba zhruba ve stejný čas zmizeli.
Toho rána byl Paul naposled spatřen doma jeho přítelkyní. Přítelkyně ho nahlásila jako nezvěstného, když se jí později nepodařilo s ním spojit a nepřišel ani na oběd, jak byli domluveni.
Krátce poté si byl Steven vyzvednout svou výplatu. Od té doby už ho také nikdy nikdo neviděl. Jeho kamion byl nalezen opuštěný na parkovišti obchodu K-Mart s klíčky od zapalování stále uvnitř.
Nejpodivnější prvek v tomto případě zahrnuje vlastníka RTS Towing, Randala Wrighta. V roce 2009 totiž zmizela jeho manželka z jejich společné dovolené v Mexiku. Nikdy nebyla nalezena a Randal se ani neobtěžoval nahlásit její zmizení mexickým orgánům. Pokud si říkáte, že to může být jen shoda náhod, možná vás z toho vyvede další událost, která byla s Randalem spojená.
V roce 1982 se utopil Randalův nevlastní syn v bazénu, když ho Randal hlídal. I když byl tento případ nejdříve považovaný za nehodu, zmizení manželky donutilo úřady exhumovat tělo nevlastního syna pro další vyšetřování. I přes to, že žádný důkaz vraždy nebyl nalezen, Randal skončil ve vězení za krádež a zpronevěru.
Nikdo neví, jestli měl Randal nějaký podíl na smrti svého nevlastního syna nebo na některém ze zmíněných zmizení, ale byla by opravdu obrovská náhoda, kdyby ne.
Zdroj: Listverse.com