1. Čtyřhranka fleckerova
Mezi nejjedovatější druhy zvířat patří v první linii tato medúza, které se také přezdívá mořská vosa. Ta dokáže v dospělosti jednou dávkou smrtelného koktejlu zabít až 60 lidí. Její jed působí hned, na nervový systém, buňky kůže a samozřejmě srdce. Žije u pobřeží od Vietnamu až po Austrálii, kde nahání strach všem obyvatelům.
Čtyřhranka je poměrně malá, její klobouk má v průměru pouhých 25 centimetrů, smrtící chapadla však dorůstají až tři metry a jedna medúza jich může mít až šedesát. Na australských plážích je k dispozici vinný ocet, který neutralizuje účinky jedu, je však nutné jej použít co nejdříve. Po pár vteřinách žahnutí medúzou se totiž objeví otok, jeho bolest je obrovská a můžete při utrpěném šoku klidně omdlít a utopit se.
2. Homolice
V moři čeká mnoho nebezpečných a jedovatých tvorů. Dalším z nich je také mořský plž jménem homolice. Může vás zaujmout krásnou a mramorovanou ulitou, přibližovat se k ní však není bezpečné. Tento plž má totiž nebezpečnou zbraň v podobě harpuny s jedem. Po vystřelení jedu do těla čelíte okamžité paralýze svalů, při neléčení dochází ke smrti po pár hodinách. Špatnou zprávou je, že vědci zatím nenašli ten správný protilék na tento jed, a tak nezbývá, než čekat na zázrak pod rukama lékařů.
3. Chobotnice kroužkovaná
Dalším smrtelně jedovatým tvorem pod hladinou moře je tato chobotnice. Dorůstá dvaceti centimetrů a její váha se pohybuje kolem 100 gramů. V klidovém režimu je chobotnice kroužkovaná zbarvená do tmavě žluté nebo tmavě hnědé barvy, snadno se tedy v písčitém prostředí přehlédne. Jistě tuto jedovatou chobotnici poznáte podle modrých kruhů po celém těle. Dva jedy, které chobotnice umí produkovat, po kousnutí nebolí, působí však velmi bleskově na lidské tělo a dochází rychle k ochrnutí a úmrtí.
4. Štír smrtonoš
Pokud se vydáme na souš, nejjedovatější zvíře hledejte mezi štíry. Jim rozhodně vévodí štír smrtonoš, který se nachází zejména v pouštích. Nedorůstá více než deseti centimetrů, a tak ho poměrně snadno přehlédnete. Možná proto na následky jeho jedu umírá ročně mnoho lidí. Po bodnutí štírem nejdříve zasažený ucítí křeče v břišních svalech, poté přichází porucha řeči a následná smrt v souvislosti s obrnou dýchacích cest.