TOP 10: Poznejte nejkrásnější hrady a zámky světa

Tento článek potěší určitě každého historického nadšence. Přiblížíme vám nejkrásnější hrady a zámky z celého světa. To, co dříve bývalo sídlem mocných a bohatých, se stalo v dnešní době turistickou atrakcí pro mnoho návštěvníků.
hrad
Neuschwanstein v Německu inspiroval Disneyho. (foto: depositphotos)

8. zámek howard – anglie

Zámek Howard je vystaven v barokním stylu a řadí se mezi jednu z největších soukromých rezidencí ve Velké Británii. Tento zámek byl domovem pro rodinu Howardů po více než 300 let. Jeho hlavní část byla postavena v letech 1699 – 1712.

9. hrad bran – rumunsko

Tento hrad byl vystaven kolem roku 1212 z kamene a cihel ve stylu gotiky. V průběhu let vystřídal mnoho majitelů. Jedním z nich byla rumunská královna Marie, která Bran využívala jako své letní sídlo. V roce 2006 se vrátil do rukou posledního majitele, který ho nabídl k prodeji. Zajímavostí by mohlo být to, že je spojován s Drákulou. Drákula byl hlavní postavou románu od irského spisovatele Brama Stokera. Ve skutečnosti však nebyl nalezen žádný důkaz o tom, že by se zde někdy vůbec nějaký upír vyskytoval.

bran
Pověstný Drákulův hrad. (foto: depositphotos)

10. pražský hrad – česká republika

Pražský hrad nemůže na našem seznamu rozhodně chybět. Od 9. století byl sídlem knížat, později králů a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky. Je jedním z nejvýznamnějších českých hradů a je také považován za největší starobylý hrad na světě. Vystaven je v barokním, gotickém, renesančním a románském stylu.  Nachází se zde Katedrála svatého Víta, která byla korunovačním místem českých králů. A jsou zde i české korunovační klenoty.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Světové památky, které nesmí chybět na vašem cestovatelském seznamu

10 důvodů k návštěvě Brazílie, země kávy, nedotčené přírody a karnevalu

Zdroj: Ranker.com

Total
0
Shares
Související články
filozofii
Read More

10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
Total
0
Share