1. Určete si den plánování a den nákupu
Každý jídelníček závisí na tom, co máte doma a co potřebujete nakoupit. Je jasné, že během pracovního týdne není moc času na pořádný nákup a na pečlivé plánování pokrmů. Ideálním dnem pro naplánování jídelníčku by měl být pátek – a sobotu byste měli využít k tomu, abyste nakoupili všechny suroviny, které potřebujete na celý týden. Díky tomu ušetříte nejen spoustu času, ale také peněz.
2. Pište si to!
Dnešní dobu si bez moderních technologií představí už málokdo, ovšem při sepisování jídelníčku si raději jídla napište na papír, který připněte na ledničku. To samé platí pro nákupní seznam. Tím se tak zhmotní vaše touha a chuť se na svůj jídelníček zaměřit.
3. Chce to strategii
Nakupování se bez dobré strategie prostě neobejde. V žádném případě do obchodu nechoďte, když máte hlad – nakoupíte tak spoustu dalších věcí, které vážně nepotřebujete, a které vám jídelníček naprosto zkazí. Zaměřte se také na dlouhotrvající potraviny jako jsou těstoviny, rýže, mouky a jiné suroviny, které můžete mít doma stále po ruce.
4. Drže se jednoduchosti a selského rozumu
Kdo říká, že byste měli jíst každý den něco zcela jiného? Připravte si jídlo, které budete jíst třeba i dva nebo tři dny. Jeden den si ho vezměte k obědu a druhý den ho můžete dojíst k večeři. Usnadníte si tak vaření a také zamezíte neustálému plýtvání potravin.